Trakyaliyiz.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. Çocuğunuzun Yeni Döneme Bomba Gibi Başlamasını Sağlayacak Bir Yarıyıl Tatili İçin Gitmeniz Gereken 9 Yer

Çocuğunuzun Yeni Döneme Bomba Gibi Başlamasını Sağlayacak Bir Yarıyıl Tatili İçin Gitmeniz Gereken 9 Yer

admin admin -
54 0

Çocukların okul dönemine motivasyonla başlamaları için bomba gibi bir yarıyıl tatil geçirmeleri şart! İşte yarıyıl tatilinde çocuklarınızı götürmeniz gereken birbirinden keyifli yerler…

1. Oyuncak Müzesi

Müze ziyaretleri çocuklar için hem eğlenceli hem de oldukça öğretici. Özellikle söz konusu oyuncaksa değmeyin çocukların keyfine. İstanbul’da bulunan oyuncak müzesini çocuklarınızla birlikte ziyaret edebilirsiniz.

2. Moipark Mall Of İstanbul

Büyük bir alana kurulan devasa bir park olan Moipark içinde pek çok farklı oyuncağı da barındırıyor. Çocukların eğlencesi için her şey özenle düşünülmüş. Zamanın nasıl geçtiğini sadece çocuğunuz değil siz de anlamayacaksınız.

3. Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi

İstanbul’da bulunan Emaar alışveriş merkezinde bulunan akvaryum çocukların harika vakit geçirmelerine olanak tanıyor. Sualtının büyüleyici atmosferini mutlaka deneyimlemelisiniz.

4. Altınköy Açık Hava Müzesi

Ankara Altındağ Belediyesi’nin büyük bir arazi içerisinde hizmete açtığı bu açık hava müzesi, özellikle büyükşehirde doğaya özlem duyan çocuklar için ideal bir ortam yaratıyor.

5. Abant Gölü Milli Parkı

Büyükşehirlere olan yakın konumuyla yarıyıl için çocuklarınızı götürebileceğiniz muhteşem yerlerden biri. Bolu’da bulunan Abant Gölü Milli Parkı hem çocukların bol bol oksijen almasını sağlayacak hem de harika bir tatil geçirmelerine olanak sağlayacak. Kalın giyinmeyin unutmamak şart!

6. Snowpark

İstanbul AVM’de bulunan Snowpark çocuklar için adeta biçilmiş kaftan. Kışın güzelliğini doyasıya yaşayacakları bu parkta siz de onlarla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

7. Darıca Hayvanat Bahçesi

Hayvanat bahçesi olmasının yanı sıra kuş cenneti ve botanik park da olarak da hizmet veren Darıca Hayvanat Bahçesi çocuklar için harika bir alternatif olabilir.

8. Antalya

Tek bir yerden değil komple Antalya’dan bahsediyoruz. Kışın bile ılıman olan iklimiyle bu şehir adeta bir cennet. Yarıyıl tatilinde belirleyeceğiniz bir lokasyonda çocuklarınızla birlikte siz de tatil yapabilirsiniz.

9. Kapadokya – Peri Bacaları

İlgili Makalemizi İnceleyin  Sonbaharın en çok yakıştığı şehirler

Bu büyülü atmosferden çocuklar neden mahrum kalsın ki? Hem de coğrafya bilgileri pekişsin. Peri bacalarını gören çocuklar buradan dönmek istemeyecekler.

Yazıyı Nasıl Buldunuz post

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir