Trakyaliyiz.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. Çocuklu Ailelerin Otel Tatili İçin Bavul Hazırlarken Unutmaması Gereken 10 Eşya

Çocuklu Ailelerin Otel Tatili İçin Bavul Hazırlarken Unutmaması Gereken 10 Eşya

admin admin -
46 0

Çocuklarla tatile çıkmak için birçok eşyayı yanınıza almanız gerekiyor. Bu da endişelenmenize neden olabiliyor. Biraz planlama ve kapsamlı eşya listesi ile tatilinizi sorunsuz bir şekilde geçirmeniz mümkün. O halde gelin, çocuklarınızla tatile çıkarken yanınıza almanız gereken eşyaları yakından inceleyelim.

1. En az iki adet yedek kıyafet

Seyahat çantanızda veya bavulunuzda çocuklarınız için en az iki adet yedek kıyafet bulundurduğunuzdan emin olmalısınız. Her ebeveyn çocuklarının üstlerini sık sık değiştirmesi gerektiğini bilir. Bu nedenle, hava koşullarına uyan kıyafetleri ve yedeklerini mutlaka bavulunuza koymalısınız.

2. Kolluk ya da deniz simidi

Küçük çocukları memnun etmek oldukça kolay. Çocukların çoğunluğu havuzda veya denizde saatlerce vakit geçirmeye bayılıyor. Dolayısıyla tedbir almak ve çocuklarınızı eğlendirmek için yanınıza mutlaka kolluk veya deniz simidi almalısınız.

3. Acil durumlar için reçeteli ilaçlar veya ateş düşürücüler

Çocuğunuz tatile gittiğiniz yerde hastalanabilir. Bununla beraber, kullanması gereken ilaçlar olabilir. Bu ilaçları yanınıza mutlaka almalısınız. Aksi takdirde, tatile gittiğiniz yerde bazı ilaçları bulmakta zorlanabilirsiniz.

4. Çizgi romanlar ve boyama kitapları

Tatilde çocuklarınızın eğlenebileceği kitapları ve dergileri yanınıza almalısınız. Örneğin, çizgi romanlar çocuklarınızın eğlenceli vakitler geçirmesini sağlayabilir. Aynı zamanda boyama kitapları da boş zamanlarını değerlendirmelerine yardımcı olabilir.

5. Yüksek koruma faktörlü güneş kremi

Çocuğunuzun cildine uygun ve yüksek faktörlü koruma sağlayan güneş kremini yanınıza almayı unutmamalısınız. Güneş öncesi ve sonrası spreyleri de eksik etmemelisiniz. Kış mevsiminde bile tatile çıksanız, güneş kremi en gerekli eşyalardan biri. Uzmanlar, güneş kremini kışın bile kullanmamız gerektiği konusunda uyarıyor.

6. Çocuğunuzun en sevdiği oyuncaklar

Eğlenmelerine yardımcı olan oyuncakları yanınıza almalısınız. Özellikle çocuğunuzun en sevdiği oyuncağı unutmamalısınız. Böylece çocuklarınız huzursuz hissettikleri zamanda oyuncaklarla vakit geçirebilirler. Öte yandan, çocuklarınızın deniz kenarında oynaması için kova ve kürek gibi oyuncakları da valizinize koymalısınız.

7. İlk yardım seti

İlgili Makalemizi İnceleyin  Havana'da gezilecek en güzel 18 yer ve Havana gezi rehberi

Seyahat sırasında herhangi bir sorunla karşılaşma olasılığınız var. Bu gibi sorunlarda gerekli önlemleri almak için ilk yardım setinizi de yanınıza almalısınız. Yara bandı, ağrı kesici, böcek ısırmalarında kaşıntı giderici ilaç ve termometre gibi malzemeleri içeren bir ilk yardım çantası işinizi görebilir.

8. Biberon ve emzik gibi malzemeler

Çocuğunuz çok küçükse, biberon ve emzik gibi malzemeleri mutlaka bavulunuza koymalısınız. Puset veya kanguru da almalısınız. Aynı zamanda bebeğinizin en gerekli malzemelerini koyacağınız bir çantaya ihtiyaç var. Bu çantanın sağlam olması gerekiyor. Aksi takdirde, taşıma sırasında eşyalarınız kırılabilir.

9. Çocuklar için çatal, tabak ve bardak

Çoğu gittiğiniz tatil yerlerinde veya otellerde çocuklarınıza uygun çatal, bıçak, bardak ve tabak bulunmayabilir. Buna çözüm olarak çocuğunuza özel yapılmış çanta, bıçak, bardak ve tabakları yanınıza alabilirsiniz. Bu sayede stres olmadan yemeğinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Çocuk dostu malzemeleri tercih etmenizde fayda var.

10. Gözlük ve şapka

Çocuklarınızı hava koşullarından korumak için şapka, atkı, ayakkabı ve gözlük gibi eşyaları da unutmamalısınız. Aksi takdirde, tüm tatiliniz boyunca çocuğunuzun hastalığı ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu eşyaların yedeklerini de yanınıza almalısınız.

Yazıyı Nasıl Buldunuz post

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir