Trakyaliyiz.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. Doğa Severler İçin Kırklareli Kamp Yerleri

Doğa Severler İçin Kırklareli Kamp Yerleri

admin admin -
27 0

Trakya’nın sevilen şehirlerinden biri olan Kırklareli, doğası, tarihi ve mutfağı ile çoğu insanın ilgisini çekiyor. Kırklareli aynı zamanda kamp tutkunlarının beklentilerine yanıt verecek birçok kamp alanına sahip. Kırklareli kamp yerleri hakkında daha fazla bilgi için yazımızı inceleyebilirsiniz.

En Popüler Kırklareli Kamp Yerleri

Ülkemizin güzel şehirlerinden biri de şüphesiz ki Kırklareli. Bu benzersiz kentin birçok önemli noktası var. Bu nedenle kampçılar da Kırklareli’nde kendilerine uygun lokasyonları keşfedebilirler. Kırklareli kamp yerleri şu şekilde sıralanabilir:

İğneada Longoz Ormanları Kamp Alanı

Merkeze 75 km uzaklıkta olan kamp alanı, Karadeniz kıyısında muazzam bir kamp deneyimini teşvik ediyor. Kamp yapmak için son derece elverişli olan bu orman, aynı zamanda milli park statüsündedir. Ormana özel araçlarla kolaylıkla erişim sağlamak söz konusu. Burada ücretli ve ücretsiz şekilde konaklayabilirsiniz.

Salaş Kamp Alanı ve Restoran

Kırklareli kamp yerleri arasında konumlanan Salaş Kamp Alanı, ayrıca restoran bulundurmasından dolayı da yiyecek ve içecek gereksinimlerinizi pratik olarak karşılamanıza izin veriyor. Vize ilçesinde yer alan Salaş Kamp Alanı, makul ücretler karşılığında kamp yapmanızı sağlıyor.

Bay Edi Çadır ve Karavan Kamp Alanı

Kamp severlerin uğrak adreslerinden biridir. Doğayla iç içe zaman geçirmek isteyenlerin en popüler rotalarından biri olan Bay Edi Çadır ve Karavan Kamp Alanı, isminden de anlaşılacağı üzere hem çadır hem de karavan için çok uygun. Yeşillikler içinde doğanın tadını çıkarmak istiyorsanız; burayı değerlendirebilirsiniz.

İlyas Baba’nın Yeri Kamp Alanı

Kırklareli kamp yerleri listenize eklemeniz gereken bir başka alan ise İlyas Baba’nın Yeri Kamp Alanı diyebiliriz. Nehrin kenarında kurulan bu kamp alanı, mavi denizi ve yemyeşil doğası ile kampçıların beklentilerini fazlasıyla karşılıyor. Çadır ve karavan ile konaklamak için çok uygun bir bölge.

İlgili Makalemizi İnceleyin  Tatile çıkarken bakım ürünlerinizi almayı unutmayın!

Kıyıköy Mehmet Genç Mesire ve Kamp Alanı

Kırklareli’nin en beğenilen noktalarından biridir. Trakya’nın en doğal alanlarından biri olarak kabul edilen Kıyıköy’de yer alır. Mavinin ve yeşilin kucaklaştığı, sakin bir tatil imkanı sağlayan bir kamp alanıdır. Piknik, trekking gibi etkinlikler için de ideal bir seçimdir.

Yazıyı Nasıl Buldunuz post

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir