Trakyaliyiz.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. Doğal Güzelliğiyle Öne Çıkan Erikli Plajları

Doğal Güzelliğiyle Öne Çıkan Erikli Plajları

admin admin -
25 0

Saros Körfezi’nin en güzel noktalarından biri de şüphesiz ki Erikli olur. Erikli plajları ise hem yöre halkının hem de turistlerin sık olarak tercih ettiği yerlerdir. Yolunuz Erikli’ye düştüyse, plajlarını da deneyimlemek isteyebilirsiniz. Bu yazımızda Erikli’deki plajları sıraladık.

En Popüler Erikli Plajları

İstanbul’da yaşayanlar, özellikle de hafta sonları Erikli’ye sık olarak gelir. Erikli, yalnızca İstanbul’da yaşayanların değil, aynı zamanda yöre halkının ve diğer şehirlerde ikamet edenlerin de dikkatini çeken bir yerdir. Kısa ve uzun tatiller için iyi bir seçim olan Erikli, Edirne’nin Keşan ilçesinde konumlanır. Burada yer alan doğal güzellikler ise çoğu insanın favorisi olur. Erikli plajları arasında öne çıkanlar:

Erikli Halk Plajı

Plaj, Erikli Köyü’nün merkezine 2,5 km uzaklıktadır. Ortalama üç kilometrelik bir kumsalı vardır. Geniş bir plaj olduğu için çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayabilir. Burada şezlong kiralamak, bir şeyler yemek ve alışveriş yapmak için çeşitli işletmeler ve dükkanlar da vardır. Plajı tamamen kumdur. Denizi ise oldukça berraktır.

Mecidiye Sahili

Erikli plajları söz konusu olduğunda en popüler destinasyonlardan biridir. Yazlık, pansiyon ve hotel gibi birçok işletmenin de yer aldığı Mecidiye Sahili, tatilcilerin uğrak adreslerinden biri olur. Sahilin çevresinde yemek yenecek çok fazla bir yer yok. Bu nedenle sahile varmadan önce yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılamanızı öneririz.

İtalyan Koyu

Erikli plajları arasında en beğenilen lokasyonlardan biridir. Mecidiye Köyü’ne yaklaşık olarak 5 kilometre uzaklıktadır. Uzunkum Plajı ile Mecidiye Sahili arasındadır. Asıl ismi Kale Koyu’dur. Yerlisine yol sormak istediğinizde Kale Koyu demeniz önemlidir. Akvaryum gibi bir görüntü sunan denizi, tertemiz ve berraktır. Sahili de aynı şekilde çok temizdir ve taş dahi bulamazsınız. Aileler için de çok uygun olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Makalemizi İnceleyin  Kurban Bayramı İçin Yurt Dışı Tatil Önerileri

Uzunkum Plajı

Erikli’ye yolunuz düştüyse, Uzunkum Plajı’nı görmeden dönmek olmaz. İtalyan Koyu’na yakın olan plaj, denizin ve güneşin tadını çıkarmak isteyenlere hitap eder. Denizinin bazı yerlerinin kayalık olduğunu hatırlatmakta fayda var. Burada şezlong ve şemsiye gibi ihtiyaçlarınız için ödeme yapmanız gerekir.

Yazıyı Nasıl Buldunuz post

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir