Trakyaliyiz.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Trakya Haberleri
  4. »
  5. En Popüler Trakya Plajları

En Popüler Trakya Plajları

admin admin -
39 0

Trakya plajları, bu bölgede tatil planlayanlar için çok önemlidir. Eşsiz bir tatil deneyimini mümkün kılan Trakya, birçok farklı sahil ve plaj alanına sahiptir. Trakya’da unutulmaz bir tatil planlıyorsanız; keşfetmeniz gereken plajları sıraladık!

Eşsiz Güzellikteki Trakya Plajları

Denizi, kumu ve doğası ile fark yaratan Trakya plajları şu şekilde sıralanabilir:

Enez Sahili

Edirne’nin en çok tercih edilen destinasyonlarından biridir. Enez Sahili, ilçe merkezine otuz kilometre uzaklıkta konumlanır. Sahil eskiden yasak bölge olduğundan, burası bir süre boyunca turizm açısından gelişmemiştir. Fakat yasak kalkınca hızla büyüyen ve çoğu insanın gözdesi olan bir sahil haline dönüşmüştür.

Yayla Sahili

Trakya plajları arasında önemli yer tutan Yayla Sahili, Edirne’de yer alır. Keşan’a bağlıdır ve şirin bir görünüm sunar. Doğal güzelliği ile adeta büyüleyen Yayla Sahili, yerli halkın ve turistlerin uğrak noktalarından biridir. Burada ters akıntı hakimdir. Dolayısıyla Yayla Sahili’nin suyu son derece berrak ve temizdir.

Erikli Plajı

Edirne’nin yoğun plajlarındandır. Kentte denize girilebilecek en güzel yerlerden biridir. Keşan ilçesinde yer alan plaj, şehir merkezine iki saat uzaklıktadır. Diğer birçok plaja oranla daha fazla hareketliliğe sahiptir. Gece hayatı da oldukça dinamiktir. Temiz suyu ile bir adım öne çıkar. Aileler için de çok uygundur.

Çamlıköy Kastro Plajı

Trakya plajları listesinde bir adım öne çıkar. Saray’a on beş kilometre uzaklıktadır. Karadeniz kıyısındaki bu plaj, üç kilometre uzunluğundadır. Yemyeşil ormanları ve altın tonundaki kumu ile büyüleyici bir görüntü vadeder. Plaj, Istıranca Dağının eteklerinde kurulmuştur.

Şarköy Sahili

Ülkemizin en uzun kumsallarından biridir. Çünkü 60 metre uzunluğa sahiptir. Ayrıca dünyanın en uzun 12. sahili konumundadır. Yaz aylarında turistlerin ve Trakyalıların sık olarak uğradığı bir yerdir. Sahilin etrafında balıkçı barınakları yer alır.

İlgili Makalemizi İnceleyin  Trakya’da Piknik Yapılacak Yerler

Kumbağ Plajı

Trakya plajları listenize eklemeniz gereken bir başka yer ise şüphesiz ki Kumbağ Plajı olur. Huzurlu bir tatil deneyimini mümkün kılan plaj, sessiz ve sakin bir atmosfere sahiptir. Denizi biraz dalgalıdır. İstanbul’a yakın olduğundan, İstanbulluların da uğrak adreslerinden biridir.

Yazıyı Nasıl Buldunuz post

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir