Trakyaliyiz.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Instagram Avatar Oluşturma ve Profil Fotoğrafı: Instagram Profil Fotoğrafına Avatar Nasıl, Nereden Eklenir?

Instagram Avatar Oluşturma ve Profil Fotoğrafı: Instagram Profil Fotoğrafına Avatar Nasıl, Nereden Eklenir?

admin admin -
60 0

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, profil fotoğraflarına avatar ekleyebilmek için yeni bir özellik getirdi. Facebbok Meta sisteminin ardından, avatar oluşturma eklentisi getiren Instagram, artık bu avatarları profil fotoğrafına taşımaya da izin veriyor. Peki Instagram profil fotoğrafına avatar nasıl eklenir? Instagram profil fotoğrafına avatar nereden eklenir? İşte detaylar…

Instagram hepimizin hayatının bir parçası haline geldi. Günlük telefon kullanımımızın büyük bir kısmını Instagram’da harcağımız yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştı.

Hem üretici hem de tüketici olarak yer aldığımız bu platform, kullanıcılarını kaybetmemek adına düzenli aralıklarla yeni eklentiler ve güncellemeler sağlıyor.

Bunlardan bir tanesi de, Instagram’ın altında bulunduğu kuruluş Facebook’un Meta olması ile birlikte gelen avatar özelliğiydi.

Avatar özelliği yalnızca hikayeler ve mesajlar kısmında kullanılıyordu. Şimdi gelen yeni güncelleme ile profil fotoğrafına avatar eklenebilecek.

Peki Instagram profil fotoğrafına avatar nereden, nasıl eklenir?

Instagram hesabınıza girdiğinizde, profil fotoğrafınıza uzun bir şekilde basılı tutun. Karşınıza dört tane seçenek çıkacak. 

  • Yeni profil resmi ekle,

  • Facebook’tan aktar,

  • Avatar kullan,

  • Mevcut resmi kaldır

Ardından “avatar ekle” seçeneğine tıklayıp, daha önce oluşturmuş olduğunu avatarı ve seçmek istediğiniz ifadeyi ayarlayarak arkaplan rengi ile birlikte işleminizi sona erdirebilirsiniz.

Instagram’da avatar nasıl oluşturulur?

Profilinize girdikten sonra ‘profil düzenle’ butonuna tıklayın. Profil fotoğrafınızın hemen altında ‘avatarı düzenle’ seçeneği yer alacak. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra ‘başla’ diyerek avatar oluşturmanın ilk adımını atın. Cilt rengi, göz rengi, burun şekli gibi pek çok düzenlemeyi yaptıktan sonra ‘bitti’ dediğinizde avatarınız oluşacaktır.

Aynı zamanda avatar oluştururken çıkan ‘mirror’ simgesi ile, kullanıcılar kendi avatar hallerini kamerada görebilmekte.

Yazıyı Nasıl Buldunuz post
İlgili Makalemizi İnceleyin  Yapa Zeka ile Her Şeyin Üstesinden Gelebilirsiniz! Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Site

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir