Trakyaliyiz.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. Kastro Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kastro Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?

admin admin -
22 0

Ülkemizin en popüler plajları arasında yer alan Kastro Plajı, Trakya’nın gözde şehirlerden biri olan Tekirdağ’da konumlanır. Özellikle de yaz mevsiminde çoğu insanın uğrak yeri olan plaj, eşsiz bir deniz deneyimini teşvik eder. Peki, Kastro Plajı’na nasıl gidilir?

Ziyaretçilerine deniz, kum ve güneş keyfi yaşatan Kastro, Trakya’nın en güzel plajlarından biridir. Başta İstanbul, Edirne ve Kırklareli olmak üzere çoğu şehirden turist çeker. Ayrıca yabancı turistlerin de deneyimlediği bir doğa harikasıdır. Hem günübirlik tatil yapmak isteyenlerin hem de uzun zamanlı tatile ihtiyacı olanların tüm beklentilerini karşılar.

Kastro Plajı Nerede?

Bu güzel plajın ününü duyanlar, Kastro Plajı nerede diye merak eder. Plaj, Tekirdağ şehrinin Saray ilçesindedir. Bu ilçenin Çamköy beldesinde yer alır. Konum olarak Çilingöz ve Kıyıköy arasındadır. Yani Bahçeköy Deresi’nin Karadeniz ile buluştuğu alandadır.

Tarihteki eski adı Kastro olan bu plaj, günümüzde Çamlıköy olarak bilinir. Muhteşem bir konumu olan Kastro Plajı, ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatır. Ortalama olarak 2,5 kilometrelik kumsalı ile Saray ilçesinin dikkat çeken sahillerindendir.

Tekirdağ’ın Karadeniz kıyısında ve Istıranca’nın eteklerinde bulunan bu doğa harikası, yeşil ve mavinin bir arada olduğu büyüleyici bir güzellik sunar. Pek fazla tanınan bir plaj olmadığı için suyu berrak ve temizdir. Aynı şey plaj etrafı için de geçerlidir.

Kastro Plajı’na Nasıl Gidilir?

Kastro Plajı’na ulaşım oldukça kolaydır. Buraya erişim sağlamak isteyenler özel araçlarıyla ya da toplu taşıma araçlarıyla plaja varabilirler. İstanbul’dan gelecek olan kişiler, Mahmutbey gişelerini tercih edip Edirne istikametine yönelmeliler. Ardından Çerkezköy gişelerinden çıkıp Saray’a ulaşmalılar.

Kastro Plajı’nın Özellikleri Nelerdir?

Kastro Plajı, birçok özelliği ile ziyaretçilerini büyülemeyi başarır. Baş döndüren manzaraya sahip olan plaj, aynı zamanda ormanlık alanlar da barındırır. Bu sebeple de ağaçların altında piknik yapmak isteyenler için de biçilmiş kaftandır. Zümrüt yeşili ormanlarına ek olarak; altın sarısı kumsalı ve berrak deniziyle de ziyaretçilerini etkiler. Masmavi denizi, Kastro Plajı söz konusu olduğunda öne çıkan bir detaydır. Kastro Plajı’nın etrafında kamp alanları da bulunur. Dolayısıyla kampçıların da uğrak adreslerinden biridir.

Yazıyı Nasıl Buldunuz post
İlgili Makalemizi İnceleyin  Otelde Instagram’a Post Attıracak Alanları Bulma Rehberi Ayağınıza Geldi!

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir