Trakyaliyiz.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İnternet Haberleri
  4. »
  5. Riot Games Hacklendi: League of Legends’ın Kaynak Kodları Sızdırıldı

Riot Games Hacklendi: League of Legends’ın Kaynak Kodları Sızdırıldı

admin admin -
39 0

League of Legends ve Valorant gibi hitleri ile oyun dünyasının devlerinden olan Riot Games hacklendiğini duyurdu ve sızan veriler konusunda açıklamalarda bulundu.

Riot Games’in başı son sıralar epey belada.

League of Legends, Valorant, Teamfight Tactics, Wild Rift ve Legends of Runeterra ile milyonlarca oyuncuyu kendine bağlayan Riot Games bir hack saldırısına maruz kaldıklarını açıkladı.

League of Legends ve Teamfight Tactics’in kaynak kodları çalındı!

Riot Games cephesinden yapılan açıklamaya göre dünyanın en popüler oyunlarından olan League of Legends ve Teamfight Tactics’in kaynak kodları bilgisayar korsanlarının eline geçmiş vaziyette. Ayrıca Riot Games’in hile koruma sisteminin de kaynak kodların çalınanlar arasında.

Riot Games konuyla ilgili sosyal medya hesapları üzerinden açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada bahsi geçen oyunların kaynak kodlarının çalındığı, ancak kullanıcı bilgilerinin güvende olduğu belirtildi. Aynı zamanda Riot Games çalınan veriler için hackerlara fidye ödemeyi de reddettiklerini paylaştı.

Peki bundan sonra ne olacak?

Riot Games kanadından yapılan açıklamalarda hackerların eline geçen veriler yüzünden gelecek yamalarda çeşitli aksamalar yaşanabileceği belirtildi. Bunun haricinde oyunlarda artabilecek hilelere karşı oyuncular uyarıldı. Elbette oyunların kaynak kodlarının korsanların elinde olması da büyük bir problem. Riot Games’in bundan sonrası için nasıl adımlar atacağını hep birlikte göreceğiz.

Yazıyı Nasıl Buldunuz post
İlgili Makalemizi İnceleyin  Bunu da Fark Edersin Be! İsim Hakkı Başkasınca Alınan The Day Before Ertelendi

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir