Trakyaliyiz.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İnternet Haberleri
  4. »
  5. Sony Türkiye’den Çekildi mi? İşte İddialar ve İlk Bilgiler

Sony Türkiye’den Çekildi mi? İşte İddialar ve İlk Bilgiler

admin admin -
116 0

Teknoloji devi Sony’nin Türkiye pazarından çekileceği iddiaları bir süredir dillendiriliyordu. Son birkaç gündür ise bu iddialar iyice ayyuka çıkmış durumda. Kullanıcıların kafası ise haliyle epey karışık. Peki Sony gerçekten Türkiye pazarından çekiliyor mu? Nedir bu iddiaların aslı astarı?

Kaynak: https://www.dunya.com/sektorler/tekno…

Japon teknoloji şirketi Sony’nin Türkiye operasyonlarına son vereceği söylentileri bir süredir giderek artıyor.

Şirket kanadından henüz konuya ilişkin resmi bir açıklama gelmemiş olsa da özellikle sosyal medyada konu kulaktan kulağa yayılarak gittikçe büyüdü. Son olarak Dünya Gazetesi’nden Kemalettin Bulamacı’nın haberi de bu iddiaları destekler nitelikte oldu.

Konu oyun ve teknoloji dünyasından isimler arasında da epeyce tartışıldı.

Bulamacı’nın haberine göre Sony İstanbul Ümraniye’deki ofisini de kapatacak ve Türkiye operasyonlarını sonlandıracak. Ayrıca bundan sonrasında ürün satışları da distribütörler üzerinden ilerleyecek.

Bir diğer iddia ise Sony’nin Türkiye’de yola yalnızca kamera grubundaki ürünler ile devam edeceği.

İnceleme.co’dan Mert Yamak’ın aldığını belirttiği net duyumlara göre Sony konsol, kulaklık ve TV gibi ürünlerle Türkiye pazarında olmayacak. Bu ürünlerin distribütörler aracılığı ile satışta kalması mümkün görünüyor.

Ancak bu konu hakkında henüz Sony kanadından resmi bir açıklama gelmiş değil.

Oyun ve teknoloji takipçilerinin gündemine bomba gibi düşen iddialar karşısında Sony şimdilik sessizliğini korumaya devam ediyor. Kısacası elimizdeki bilgiler kişilerin duyumları ve iddialardan ibaret olmakla birlikte hiç gerçeklik payı da taşımıyorlar demek doğru olmaz.

Peki elimizdeki bilgilerin toplamı ne ifade ediyor?

Kısaca özetlemek gerekirse alınan duyum ve söylentilere göre Sony Türkiye pazarından tamamen çekilmeyecek ancak yalnızca bazı ürün gruplarında hizmet verecek. Bunların içerisinde ise ülkemizde pek çok kullanıcısı bulunan PlayStation ise yok. Sony çekildiği ürün gruplarında yola distribütörler aracılığıyla devam edebilir.

Oyuncuların gözü ise elbette PlayStation kanadında.

İlgili Makalemizi İnceleyin  Araştırmalar, Solakların Pek Çok Alanda Daha Başarılı Olduğunu Ortaya Çıkardı!

Bilindiği üzere Sony’nin PlayStation kanadında Türkiye ayağı da var. Sony’nin belirtildiği şekilde küçülmeye gittiği durumda PlayStation Plus gibi sistemlerin ve Türkçe dil desteğine sahip oyunların akıbetlerinin de tehlikeye girmesi muhtemel.

Peki Sony Türkiye’den neden çekiliyor?

Bunun yanıtı esasen herkesin tahmin ettiği gibi artık bu operasyonun karlı olmaması. Döviz kurundaki dalgalanmalar, düşen alım gücü kaynaklı müşteri kaybı gibi sebeplerle Türkiye pazarı artık Sony için pek de karlı görünmüyor. PlayStation’ı ele alalım, Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5’in yaklaşık 18 bin lira.

Kısacası elimizde henüz net bir açıklama olmasa da söylentiler epey ciddi.

Beklentiler Sony’nin cuma gününe kadar konu hakkında resmi bir açıklama yapması yönünde. Sony kanadından konuya ilişkin herhangi bir açıklama gelmeden neler olduğunu veya olacağını söylemek ise zor.

Yazıyı Nasıl Buldunuz post

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir