Trakyaliyiz.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Twitter Binasında Uyurken Çekilen Fotoğrafıyla Viral Olan Esther Crawford Türk Basınını Eleştirdi!

Twitter Binasında Uyurken Çekilen Fotoğrafıyla Viral Olan Esther Crawford Türk Basınını Eleştirdi!

admin admin -
76 0

Geçtiğimiz Kasım ayında yaptığı bir paylaşımla viral olan Twitter’ın ürün yönetim direktörü olan Esther Crawford, Türk basınını eleştirdi. Olayın sunuşundan rahatsız olduğunu dile getiren Crawford, yaptığı açıklamada ‘Konu, Twitter’daki işim olmasına rağmen yıllar öncesine ait bikinili bir fotoğrafımı kullanmışlar. Ofiste hiç bikini giymedim ve aralarından seçim yapılabilecek pek çok giyinik fotoğrafım var… ancak koştukları şey buydu’ ifadelerini kullandı. Detaylar içeriğimizde…👇

Dünyanın en zengin iş insanlarından biri olan Elon Musk’ı mutlaka tanıyorsunuzdur.

Kendisi geçtiğimiz yılın Nisan ayında dünyaca ünlü sosyal medya platformu Twitter’ı 44 milyar dolara satın almıştı hatırlarsanız.

Twitter’ın ürün yönetim direktörü olan Esther Crawford ise geçtiğimiz Kasım ayında yaptığı bir paylaşımla viral olmuştu.

2 Kasım’da Twitter binasında uyurken çektiği bir fotoğrafı paylaşan Crawford, ‘Ekip son teslim tarihlerine yetişmek için çalışırken bazen siz #ÇalıştığınızYerdeUyursunuz ’ yazmıştı.

twitter.com

Musk’ın, yöneticilerin çoğu da dahil olmak üzere 7 bin 500 kişilik iş gücünün yarısından fazlasını işten çıkardığı düşünülüyor.

Ayırca kendisinin mesai saatleri dışında da çalışanlarından iş talep ettiği iddia ediliyor. Bu nedenle de Crawford’un bu fotoğrafı aslında eleştirilerin odağı haline gelmişti.

Ancak Financial Times’ın haberine göre; 39 yaşındaki başarılı kadının hayatı, Twitter’ın kahve dükkanı olan The Perch’te Musk ile şans eseri karşılaşmasıyla değişti.

Crawford, kendisini Musk’a tanıttıktan sonra Musk ile bir görüşme ayarlayarak mavi tik hakkındaki fikirlerinden bahsetti.

İddialara göre; Musk bu fikri beğenerek Crawford’u, ödemelerden sorumlu genel müdür pozisyonuna getirdi.

Ayrıca başarılı ismin Elon Musk’ın yakın çemberinde olduğu ve bu alanda aslında pek de çok kadın olmadığının altı çiziliyor.

Bu başarı hikayesi geçtiğimiz günlerde ülkemiz de dahil pek çok yerde gündem oldu.

Ancak olayın sunuşundan rahatsızlık duyduğunu ifade eden Crawford, geçtiğimiz gün atmış olduğu tweetle Türk basınını eleştirdi.

twitter.com

“İçinde yer aldığım bir Türkçe haberin bağlantısı bana gönderildi. Konu, Twitter’daki işim olmasına rağmen yıllar öncesine ait bikinili bir fotoğrafımı kullanmışlar. Ofiste hiç bikini giymedim ve aralarından seçim yapılabilecek pek çok giyinik fotoğrafım var… ancak koştukları şey buydu:”

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Haydi yorumlara! 

Yazıyı Nasıl Buldunuz post
İlgili Makalemizi İnceleyin  Twitter'ın Eski Çalışanı Gizli ve Çok Tehlikeli Bir Yazılımın Hala Kullanımda Olduğunu Açıkladı!

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir